Drama Kids
Southern Electric
LV Historical Assoc
Custom Construction LLC

26-4A District Track Meet results

 
26-4A District Track Meet results
MARK WALTON La Vernia’s Ashton Moon pole vaults to victory as well as a new record April 6 at the Cuero High School track meet.

Hosted by Cuero High School

April 6, 2016

JV Girls

3rd place overall

100 M Dash

Courtney Swize ... 5th

Hunter Bunton ... 6th

200 M Dash

Elizabeth Noriz ... 5th

800 M Run

Mackenzie Crown ... 2nd

Celestina Alejandro ... 4th

100 M Hurdles

Angelynn Kowalikk ... 3rd

Emma Friedrick ... 4th

300 M Hurdles

Angelynn Kowalikk ... 1st

Courtney Ploch ... 4th

4x100 Relay

Hunter Bunton ... 4th

Angelynn Kowalikk

Bianca Velez

Courtney Swize

4x200 Relay

Hunter Bunton ... 4th

Elizabeth Noriz

Bianca Velez

Courtney Swize

4x400 Relay

Sabina Schwab ... 3rd

Elizabeth Noriz

Mackenzie Crown

Taylor Skryski

Triple Jump

Elizabeth Noriz ... 5th

High Jump

Taylor Skryski ... 4th

Varsity Girls

3rd place overall

100 M Dash

Peyton Ford ... 2nd

200 M Dash

Ashton Swize ... 5th

400 M Dash

Caitlin Volentine ... 4th

800 M Run

Dakota Guerrero ... 2nd

Hannah Lorton ... 4th

Allison Newberg ... 5th

1600 M Run

Isabel De La Fuente ... 4th

Hannah Lorton ... 5th

Elena Skaggs ... 6th

3200 M Run

Isabel De La Fuente ... 3rd

Elena Skaggs ... 5th

100 M Hurdles

Peyton Ford ... 3rd

4x100 M Relay

Afton Jackson ... 1st

Caitlin Volentine

Ashton Swize

Peyton Ford

4x200 M Relay

Afton Jackson ... 4th

Caitlin Volentine

Ashton Swize

Isabel Vijil

4x400 M Relay

Dakota Guerrero ... 5th

Allison Newberg

Morgan Vajdos

Isabel Vijil

Long Jump

Afton Jackson ... 4th

Peyton Ford ... 6th

High Jump

Addyson Mulroney ... 3rd

Pole Vault

Ashton Moon ... 1st

Kyra Chall ... 5th

Lauren Floores ... 6th

JV Boys

2nd place overall

200 M Dash

Garrette Coleman ... 3rd

800 M Run

Lee Roy Morales ... 6th

1600 M Run

Ryel Leija ... 2nd

Jeremy Lestourgeon ... 5th

John Wolf ... 6th

3200 M Run

Ryel Leija ... 1st

John Wolf ... 2nd

110 M Hurdles

Dustin Norman ... 1st

Gavin Covey ... 3rd

Brady Felker ... 4th

300 M Hurdles

Gavin Covey ... 1st

Cameron Novak ... 3rd

4x100 M Relay

Parker Beck ... 4th

Dustin Norman

Wyatt Cowsert

Garrette Coleman

4x200 M Relay

Parker Beck ... 3rd

Dustin Norman

Derek Miller

Garrette Coleman

4x400 M Relay

Peyton Kosub ... 3rd

Devin Baumann

Gavin Covey

Cameron Novak

Long Jump

Charlie Sladovnik ... 6th

Shot Put

Triston Netherlin ... 5th

Discus

Jonathan Juarez ... 6th

High Jump

Chris Johnson ... 1st

Dayne Preston ... 6th

Pole Vault

Parker Beck ... 3rd

Varsity Boys

3rd place overall

100 M Dash

Noah Wells ... 2nd

Koby Bullard ... 3rd

200 M Dash

Michael Wong ... 2nd

800 M Run

Tate Gregory ... 4th

Landon Collins ... 5th

1600 M Run

Tate Gregory ... 2nd

Aubrey Stewart ... 4th

Bobby Gonzales ... 5th

3200 M Run

Aubrey Stewart ... 2nd

Bobby Gonzales ... 3rd

Landon Collins ... 4th

110 M Hurdles

Zach Gastauer ... 4th

4x100 M Relay

Samuel Thompson ... 1st

Noah Wells

Michael Wong

Koby Bullard

4x200 M Relay

Samuel Thompson ... 2nd

Garrett Czarnek

Noah Wells

Michael Wong

4x400 M Relay

Zach Ruiz ... 6th

CJ Kincaid

Zach Gastauer

Garrett Czarnek

Long Jump

Noah Wells ... 4th

Shot Put

Robert Olivarez ... 4th

Koby Bullard ... 5th

Discus

Robert Olivarez ... 6th

Pole Vault

Josh Lansdale ... 6th

 
 
Triple R DC Experts
Heavenly Touch Massage Therapy
Drama Kids